ABAŻURY do lamp - czyszczenie

Piękny abażur odmieni każdą lampę choćby najstarszą. Zamontowanie nowego abażura to bardzo praktyczny i szybki sposób na upiększenie naszego wnętrza. Jeśli zapragniemy zmienić kolory w naszym pokoju nie trzeba od razu wymieniać wiekowego żyrandola czy starej ale pięknej lampy podłogowej czy lampy stołowej, wystarczy wymienić w nich abażury aby nadać im nutę nowoczesności i świeżości.

Nowe abażury mogą całkowicie odmienić wygląd naszej lampy. Mamy tutaj dowolność w wyborze kształtu abażura, począwszy od tradycyjnych stożków, które mogą mieć bardziej klasyczny wygląd lub nieco mniej skośny. Abażury w kształcie walca doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji, im większy abażur tym bardziej dizajnerski efekt uzyskamy. Hitem w ostatnim czasie są abażury o nieregularnych kształtach przypominające wieloboczne, przestrzenne bryły.

Jedyne co nas w pewnym stopniu ogranicza przy zmianie abażurów, to sposób ich montażu. Musimy tutaj dopasować abażur do naszej lampy. Abażurki mogą być mocowane na żarówkę i to jest dość popularny sposób montażu jeśli chodzi o żyrandole, a zwłaszcza lampy świecznikowe, ponieważ nie wymagają one montażu na oprawce, wystarczy je stabilnie zamocować na żarówce, najlepiej w kształcie kulki ewentualnie podłużnej. Drugi sposób montażu to montaż pod oprawkę, gdzie abażur nakłada się na oprawkę lampy, a następnie dokręca pierścieniem stabilizując go. Jest to najpopularniejszy sposób montażu abażurów jeśli chodzi o lampy podłogowe, lampy stołowe, czy lampki nocne, przy czym należy pamiętać przy zakupie abażura, czy jest on przystosowany do oprawki żarówki z tzw. dużym gwintem E27, czy z małym gwintem E14.

Nowoczesne abażury są bardzo łatwe w czyszczeniu, te wykonane z pleksi czyli PCV można myć w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Abażury z tkaniny na co dzień wystarczy odkurzyć, natomiast większe zabrudzenia można wyczyścić za pomocą gąbki zwilżonej w czystej wodzie lub z niewielką ilością delikatnego mydła. Następnie należy je krótko wypłukać pod bieżącą wodą.

Bardzo dobrze jeśli abażurki poza sklejaniem są również zszywane przez producenta, ponieważ dodatkowo będą zabezpieczone przed rozklejeniem.

abazury-do-lamp

OFERTA ABAŻURÓW - zobacz w sklepie

 

POLECAMY RÓWNIEŻ

Lampy wiszące i stojące jako główny punkt w pomieszczeniu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl