ABAŻURY do lamp - czyszczenie

Piękny abażur odmieni każdą lampę choćby najstarszą. Zamontowanie nowego abażura to bardzo praktyczny i szybki sposób na upiększenie naszego wnętrza. Jeśli zapragniemy zmienić kolory w naszym pokoju nie trzeba od razu wymieniać wiekowego żyrandola czy starej ale pięknej lampy podłogowej czy lampy stołowej, wystarczy wymienić w nich abażury aby nadać im nutę nowoczesności i świeżości.

Nowe abażury mogą całkowicie odmienić wygląd naszej lampy. Mamy tutaj dowolność w wyborze kształtu abażura, począwszy od tradycyjnych stożków, które mogą mieć bardziej klasyczny wygląd lub nieco mniej skośny. Abażury w kształcie walca doskonale pasują do nowoczesnych aranżacji, im większy abażur tym bardziej dizajnerski efekt uzyskamy. Hitem w ostatnim czasie są abażury o nieregularnych kształtach przypominające wieloboczne, przestrzenne bryły.

Jedyne co nas w pewnym stopniu ogranicza przy zmianie abażurów, to sposób ich montażu. Musimy tutaj dopasować abażur do naszej lampy. Abażurki mogą być mocowane na żarówkę i to jest dość popularny sposób montażu jeśli chodzi o żyrandole, a zwłaszcza lampy świecznikowe, ponieważ nie wymagają one montażu na oprawce, wystarczy je stabilnie zamocować na żarówce, najlepiej w kształcie kulki ewentualnie podłużnej. Drugi sposób montażu to montaż pod oprawkę, gdzie abażur nakłada się na oprawkę lampy, a następnie dokręca pierścieniem stabilizując go. Jest to najpopularniejszy sposób montażu abażurów jeśli chodzi o lampy podłogowe, lampy stołowe, czy lampki nocne, przy czym należy pamiętać przy zakupie abażura, czy jest on przystosowany do oprawki żarówki z tzw. dużym gwintem E27, czy z małym gwintem E14.

Nowoczesne abażury są bardzo łatwe w czyszczeniu, te wykonane z pleksi czyli PCV można myć w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Abażury z tkaniny na co dzień wystarczy odkurzyć, natomiast większe zabrudzenia można wyczyścić za pomocą gąbki zwilżonej w czystej wodzie lub z niewielką ilością delikatnego mydła. Następnie należy je krótko wypłukać pod bieżącą wodą.

Bardzo dobrze jeśli abażurki poza sklejaniem są również zszywane przez producenta, ponieważ dodatkowo będą zabezpieczone przed rozklejeniem.

abazury do lamp

OFERTA ABAŻURÓW - zobacz w sklepie

 

POLECAMY RÓWNIEŻ

Lampy wiszące i stojące jako główny punkt w pomieszczeniu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl