Porady

Poniżej udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

 

Jak wybrać tkaninę na abażurki?

W naszej ofercie znajdziecie wiele żyrandoli z możliwością zmiany kolorów stelaży lub abażurów. Jeśli już wybraliście wymarzony żyrandol czasem pojawia się problem z doborem tkaniny na abażury, postaramy się zatem możliwie najdokładniej wyjaśnić różnice pomiędzy dostępnymi tkaninami.

Jednym z najczęściej wybieranych kolorów abażurów jest kolor BIAŁY,  w ofercie dostępne są aż 3 możliwości:

kolor nr 01 BIAŁY, oraz 29 BIAŁY Z DEKORACYJNĄ LAMÓWKĄ jest to gładka tkanina w odcieniu mlecznej bieli w wyglądzie przypominająca płótno, podklejona białą cienką pleksi, idealna do salonów oraz pokoi,

kolor nr 10 BIAŁY LEN (przeźroczysty), tkanina w zimniejszym odcieniu niż 01 BIAŁY, o strukturze lnu, tkanina jest prześwitująca dzięki czemu daje więcej światła ale trzeba pamiętać, że widać przez nią zapaloną żarówkę

kolor nr 11 BIAŁY PCV (plastik), w tym wypadku abażury wykonane są w całości z plastiku imitującego tkaninę, zaletą tego koloru jest łatwość czyszczenia, dzięki czemu lepiej sprawdzi się np. w kuchni.

Ponadto oferujemy białe koronki, (28 KORONKA FLORESY oraz 27 KORONKA RÓŻE), które w wyglądzie przypominają gipiurę, są to białe tkaniny naklejone na przeźroczystą pleksi, dzięki czemu nie tłumią światła.

 

Przy wyborze tkaniny należy kierować się zasadą: im ciemniejsza tkanina tym mniej światła przez nią przechodzi, jeśli zatem zależy ci na intensywnym oświetleniu wybieraj jasne tkaniny. Kolejną ważną rzeczą jest faktura materiału, zwróć uwagę na tkaniny , które mają w nazwie słowo "przeźroczysty" (10 BIAŁY LEN, 09 SZARY MAT, 13 BEŻ LEN, 20 TURKUS LEN, 21 CZARNY LEN), są to materiały, które dają zdecydowanie więcej światła od tych gładkich ponieważ mają strukturę lnu i są naklejone na przeźroczystą pleksi ale pamiętaj, że po zapaleniu światła będzie przebijać przez nie żarówka.

Nie bój się odważnych kolorów, jeśli wybierzesz żyrandol z abażurami w aktualnie modnym odcieniu, pamiętaj że zawsze możesz wymienić po czasie same abażury zyskując nowy wygląd lampy dostosowując ją na przykład do nowego koloru ścian.

 

Lampa jest zbyt długa, czy mogę zmienić jej długość?

Oczywiście większość lamp ma możliwość samodzielnego skrócenia, w przypadku lamp z łańcuchem, zawsze można łatwo wyjąć kilka oczek. W przypadku lamp zawieszonych na przewodach również istnieje możliwość ich skrócenia.

Jeśli natomiast lampy, nie są zwieszone na łańcuchu, czy jedynie na przewodach nie zawsze jest możliwość ich skrócenia. Krótsza lampa wymagałoby produkcji od podstaw na odpowiednią długość. Niestety nie każdy producent daje taką możliwość, więc jeśli jesteś zainteresowany taką lampą, a masz wątpliwość, czy oferowana długość będzie odpowiednia skontaktuj się z nami.

 

Czy można wydłużyć żyrandol?

Jeśli wybrany żyrandol okazał się za krótki do twojego wnętrza, możemy temu zaradzić, ponieważ wiele spośród oferowanych na naszej stronie modeli ma możliwość wydłużenia łańcucha, ale nie zawsze tak jest, dlatego w przypadku chęci zakupu lampy o długości całkowitej większej niż standardowa skontaktuj się z nami. Przedłużenie długości łańcucha często wiąże się z dopłatą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl