Żyrandole do kuchni nad blat

Oczywistym jest, że w kuchni potrzebne jest kilka źródeł światła, najlepiej aby lampy do kuchni były w różnej formie, choć zdecydowanie żyrandol nad stołem wiedzie tutaj prym. Wyobraźmy sobie minimalistyczną kuchnię a w niej stylowa, pałacowa lampa czy lampa w stylu industrialnym, za każdym razem kuchnia będzie wyglądała inaczej!

Żyrandol, czy żyrandole mogą być umieszczone zarówno po środku, jak i nad wyspą, półwyspem, czy blatem roboczym. Może to być jeden duży żyrandol lub kilka mniejszych, ważne żeby dobrze oświetlały miejsce przyrządzania posiłków. Należy tylko pamiętać, że takie oświetlenie będzie eksponować dane miejsce, należy zadbać więc o jego estetykę. Nie bez znaczenia jest również długość lamp, trzeba ją dostosować do wzrostu domowników.

zyrandol

żyrandol FRESKO - zobacz w sklepie

W kuchni ważne jest również pozostałe oświetlenie, nie znajdujące się nad stołem. W strefie roboczej należy szczególnie zwrócić uwagę na bardzo staranne dobranie opraw oświetleniowych. Równie ważne jest, aby światło nie raziło w oczy osoby pracującej przy blacie, jak również domowników siedzących niedaleko przy stole. Aby tak było oświetlenie montowane na przykład pod szafkami powinno mieć osłonę z przodu, wzdłuż krawędzi wiszących szafek. Dodatkowo sprawi ona, że światło nie będzie rozproszone poza powierzchnię blatu. Doskonałym rozwiązaniem jest również zawieszenie nad miejscem pracy szafki, w której będą wmontowane punkty świetlne, którymi mogą być świetliki kompaktowe lub żarówki halogenowe najlepiej o ciepłej barwie, ponieważ tylko takie wiernie oddają kolory, a potrawy zachowują naturalny wygląd. Czasem stosuje się też lampy na wysięgnikach, które montuje się do ściany, jest to bardzo praktyczne i efektowne rozwiązanie. Warto też zwrócić uwagę na oszczędność energii, dzięki zainstalowaniu diod LED, oszczędzając ją nawet pięciokrotnie.

Poniżej na zdjęciu lampy nowoczesne - z serii LOFTNES - dzięki delikatnej barwie nie dominują mimo swych rozmiarów. Ocieplają kuchnię i miękko uzupełniają wyposażenie w stylu klasycznym. Wraz z meblami, tapetą oraz jasnymi barwami tworzą miły klimat. Udane połączenie współczesnej klasyki i uroku dawnych przedmiotów.

 

zyrandole

żyrandole LOFTNES - zobacz w sklepie

 

POLECAMY RÓWNIEŻ

Lampy do sypialni na dobranoc

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl